Abracon Corporation ASTMLPD-18-50.000MHZ-LJ-E-T3
ASTMLPD-18-50.000MHZ-LJ-E-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPD-18-50.000MHZ-LJ-E-T3
Brief Description
OSC MEMS 50MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPD-18-50.000MHZ-LJ-E-T3.pdf
Availability of ASTMLPD-18-50.000MHZ-LJ-E-T3
QUANTITY
ASTMLPD-18-50.000MHZ-LJ-E-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPD-18-50.000MHZ-LJ-E-T3
Internal Part NumberEIS-ASTMLPD-18-50.000MHZ-LJ-E-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)5.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPD-18-50.000MHZ-LJ-E-T3
Related LinksASTMLPD-18-50., ASTMLPD-18-50.000MHZ-LJ-E-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPD-18-50.000MHZ-LJ-E-T3 Details Description
Related parts for ASTMLPD-18-50.000MHZ-LJ-E-T3
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 22PF 25V 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
FERRITE CORE TOROID 13.1UH T38 datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 20.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR W/PG/SLT 8POS datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 60POS datasheet.pdf