Abracon Corporation ASTMLPD-25.000MHZ-LJ-E-T
ASTMLPD-25.000MHZ-LJ-E-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPD-25.000MHZ-LJ-E-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 25.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPD-25.000MHZ-LJ-E-T.pdf
Availability of ASTMLPD-25.000MHZ-LJ-E-T
QUANTITY
ASTMLPD-25.000MHZ-LJ-E-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPD-25.000MHZ-LJ-E-T
Internal Part NumberEIS-ASTMLPD-25.000MHZ-LJ-E-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASTMLP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4.2mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPD-25.000MHZ-LJ-E-T
Related LinksASTMLPD-25.0, ASTMLPD-25.000MHZ-LJ-E-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPD-25.000MHZ-LJ-E-T Details Description
Related parts for ASTMLPD-25.000MHZ-LJ-E-T
TRANS PREBIAS NPN 300MW TO92-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 3000MHZ 0603 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 13 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 6.19 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 226 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SHIELDED DC MICRO-MIZER datasheet.pdf
SCR PHASE CTRL 70A 500V TO-94 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf