Abracon Corporation ASTMLPE-125.000MHZ-LJ-E-T3
ASTMLPE-125.000MHZ-LJ-E-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPE-125.000MHZ-LJ-E-T3
Brief Description
OSC MEMS 125MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPE-125.000MHZ-LJ-E-T3.pdf
Availability of ASTMLPE-125.000MHZ-LJ-E-T3
QUANTITY
ASTMLPE-125.000MHZ-LJ-E-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPE-125.000MHZ-LJ-E-T3
Internal Part NumberEIS-ASTMLPE-125.000MHZ-LJ-E-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4.2mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPE-125.000MHZ-LJ-E-T3
Related LinksASTMLPE-125.0, ASTMLPE-125.000MHZ-LJ-E-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPE-125.000MHZ-LJ-E-T3 Details Description
Related parts for ASTMLPE-125.000MHZ-LJ-E-T3
IDC CABLE - MKR16K/MC16F/MCS16K datasheet.pdf
IDC CABLE - CSR34S/AE34M/X datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 4POS .156 EXTEND datasheet.pdf
QKE HEADER datasheet.pdf
RES SMD 5.23K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ 8TDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 107K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 4A 20W 6DIP datasheet.pdf
OSC TCXO 16.369MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A datasheet.pdf