Abracon Corporation ASTMLPE-18-16.000MHZ-EJ-E-T
ASTMLPE-18-16.000MHZ-EJ-E-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPE-18-16.000MHZ-EJ-E-T
Brief Description
OSC MEMS 16.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPE-18-16.000MHZ-EJ-E-T.pdf
Availability of ASTMLPE-18-16.000MHZ-EJ-E-T
QUANTITY
ASTMLPE-18-16.000MHZ-EJ-E-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPE-18-16.000MHZ-EJ-E-T
Internal Part NumberEIS-ASTMLPE-18-16.000MHZ-EJ-E-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency16MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)4.1mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPE-18-16.000MHZ-EJ-E-T
Related LinksASTMLPE-18-16, ASTMLPE-18-16.000MHZ-EJ-E-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPE-18-16.000MHZ-EJ-E-T Details Description
Related parts for ASTMLPE-18-16.000MHZ-EJ-E-T
IC OPAMP JFET 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 420V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 6-DIP datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC 45 GRN 11A 14 datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE 0-5MWG 0.5-4.5V datasheet.pdf
FIXED IND 10MH 250MA 8.5 OHM TH datasheet.pdf