Abracon Corporation ASTMLPE-18-25.000MHZ-EJ-E-T3
ASTMLPE-18-25.000MHZ-EJ-E-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPE-18-25.000MHZ-EJ-E-T3
Brief Description
OSC MEMS 25MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPE-18-25.000MHZ-EJ-E-T3.pdf
Availability of ASTMLPE-18-25.000MHZ-EJ-E-T3
QUANTITY
ASTMLPE-18-25.000MHZ-EJ-E-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPE-18-25.000MHZ-EJ-E-T3
Internal Part NumberEIS-ASTMLPE-18-25.000MHZ-EJ-E-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)5.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPE-18-25.000MHZ-EJ-E-T3
Related LinksASTMLPE-18-25., ASTMLPE-18-25.000MHZ-EJ-E-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPE-18-25.000MHZ-EJ-E-T3 Details Description
Related parts for ASTMLPE-18-25.000MHZ-EJ-E-T3
CONN PC PIN CIRC 0.025DIA GOLD datasheet.pdf
JUMPER ZQV 4N/4 BLUE datasheet.pdf
PUSH POST datasheet.pdf
RES 221 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
A5 4.0KW 17 BIT ABSOLUTE datasheet.pdf
DIN-SIGNAL C064MR-3 0C1-2 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB datasheet.pdf
10G SONET RX CDR datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf