Abracon Corporation ASTMLPE-66.666MHZ-EJ-E-T3
ASTMLPE-66.666MHZ-EJ-E-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPE-66.666MHZ-EJ-E-T3
Brief Description
OSC MEMS 66.666MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPE-66.666MHZ-EJ-E-T3.pdf
Availability of ASTMLPE-66.666MHZ-EJ-E-T3
QUANTITY
ASTMLPE-66.666MHZ-EJ-E-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPE-66.666MHZ-EJ-E-T3
Internal Part NumberEIS-ASTMLPE-66.666MHZ-EJ-E-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency66.666MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)7.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4.2mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPE-66.666MHZ-EJ-E-T3
Related LinksASTMLPE-66.6, ASTMLPE-66.666MHZ-EJ-E-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPE-66.666MHZ-EJ-E-T3 Details Description
Related parts for ASTMLPE-66.666MHZ-EJ-E-T3
RES 1.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 36POS datasheet.pdf
LABEL TT PAPER WHT 1.50 X 1.00" datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
IC DECODER/DEMUX 3-8LINE 16-SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP FILM 18NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf