Abracon Corporation ASTMLPFL-18-27.000MHZ-EJ-E-T
ASTMLPFL-18-27.000MHZ-EJ-E-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPFL-18-27.000MHZ-EJ-E-T
Brief Description
OSC MEMS 27MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPFL-18-27.000MHZ-EJ-E-T.pdf
Availability of ASTMLPFL-18-27.000MHZ-EJ-E-T
QUANTITY
ASTMLPFL-18-27.000MHZ-EJ-E-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPFL-18-27.000MHZ-EJ-E-T
Internal Part NumberEIS-ASTMLPFL-18-27.000MHZ-EJ-E-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency27MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)5.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPFL-18-27.000MHZ-EJ-E-T
Related LinksASTMLPFL-18-27, ASTMLPFL-18-27.000MHZ-EJ-E-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPFL-18-27.000MHZ-EJ-E-T Details Description
Related parts for ASTMLPFL-18-27.000MHZ-EJ-E-T
TRANS NPN 70V 5A TO-220 datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 166MHZ 165CABGA datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 6.3"L X 6.3"W datasheet.pdf
BUZZ VAC/DC 2KHZ SLOW PULSE datasheet.pdf
RES 0.11 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN CRIMP RA FOR RG316/174 datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 250V SCREW datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZE24 M25 datasheet.pdf
Connector Socket 11 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Receptacle 7 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
LENS 90CRI 3500K 1.3" DOME 0.8"H datasheet.pdf