Abracon Corporation ASTMUPCD-33-8.000MHZ-LY-E-T
ASTMUPCD-33-8.000MHZ-LY-E-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMUPCD-33-8.000MHZ-LY-E-T
Brief Description
OSCILLATOR MEMS 8MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASTMUPCD-33-8.000MHZ-LY-E-T.pdf
Availability of ASTMUPCD-33-8.000MHZ-LY-E-T
QUANTITY
ASTMUPCD-33-8.000MHZ-LY-E-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMUPCD-33-8.000MHZ-LY-E-T
Internal Part NumberEIS-ASTMUPCD-33-8.000MHZ-LY-E-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASTMUPC
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency8MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)33mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)31mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMUPCD-33-8.000MHZ-LY-E-T
Related LinksASTMUPCD-33-8, ASTMUPCD-33-8.000MHZ-LY-E-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMUPCD-33-8.000MHZ-LY-E-T Details Description
Related parts for ASTMUPCD-33-8.000MHZ-LY-E-T
RES SMD 133 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 12.5VC SC88 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A 8SOIC datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 16B 24HVQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 09VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
UMY10-2460 SAFETY MAT 10M datasheet.pdf
Connector Socket 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf