Abracon Corporation ASTX-H11-26.000MHZ-I25-T
ASTX-H11-26.000MHZ-I25-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTX-H11-26.000MHZ-I25-T
Brief Description
OSC TCXO 26.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASTX-H11-26.000MHZ-I25-T.pdf
Availability of ASTX-H11-26.000MHZ-I25-T
QUANTITY
ASTX-H11-26.000MHZ-I25-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTX-H11-26.000MHZ-I25-T
Internal Part NumberEIS-ASTX-H11-26.000MHZ-I25-T
TypeTCXO
Frequency26MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)5.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTX-H11-26.000MHZ-I25-T
Related LinksASTX-H11-26., ASTX-H11-26.000MHZ-I25-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTX-H11-26.000MHZ-I25-T Details Description
Related parts for ASTX-H11-26.000MHZ-I25-T
FIXED IND 8.2UH 105MA 2.2 OHM datasheet.pdf
IC 8-BIT SHIFT REGISTER 16SO datasheet.pdf
Connector Receptacle 29 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 301 OHM 1% 30W datasheet.pdf
H48-6G TO-3 0.3MM W/ADH datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 4SKT STR PCB datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS FEED-THRU PIN datasheet.pdf