Abracon Corporation ASTX-H11-B-10.000MHZ-T
ASTX-H11-B-10.000MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTX-H11-B-10.000MHZ-T
Brief Description
OSC TCXO 10.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASTX-H11-B-10.000MHZ-T.pdf
Availability of ASTX-H11-B-10.000MHZ-T
QUANTITY
ASTX-H11-B-10.000MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTX-H11-B-10.000MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASTX-H11-B-10.000MHZ-T
TypeTCXO
Frequency10MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-30°C ~ 75°C
Current - Supply (Max)4mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTX-H11-B-10.000MHZ-T
Related LinksASTX-H11-B-, ASTX-H11-B-10.000MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTX-H11-B-10.000MHZ-T Details Description
Related parts for ASTX-H11-B-10.000MHZ-T
RES ARRAY 4 RES 68K OHM 0804 datasheet.pdf
CONN CHAMP 24 POS RECEPTACLE datasheet.pdf
OSC XO 11.0592MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
RES 215 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FUSE BF1 M6 32V 2000A DC 200A datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 4K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf