Abracon Corporation ASTX-H11-B-32.000MHZ-T
ASTX-H11-B-32.000MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTX-H11-B-32.000MHZ-T
Brief Description
OSC TCXO 32.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASTX-H11-B-32.000MHZ-T.pdf
Availability of ASTX-H11-B-32.000MHZ-T
QUANTITY
ASTX-H11-B-32.000MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTX-H11-B-32.000MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASTX-H11-B-32.000MHZ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASTX-H11.pdfASTX-H11.stp
FamilyOscillators
SeriesASTX-H11
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency32MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-30°C ~ 75°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)