Abracon Corporation ASTX-H12-10.000MHZ-I25-T
ASTX-H12-10.000MHZ-I25-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTX-H12-10.000MHZ-I25-T
Brief Description
OSC TCXO 10.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASTX-H12-10.000MHZ-I25-T.pdf
Availability of ASTX-H12-10.000MHZ-I25-T
QUANTITY
ASTX-H12-10.000MHZ-I25-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTX-H12-10.000MHZ-I25-T
Internal Part NumberEIS-ASTX-H12-10.000MHZ-I25-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASTX-H12.pdfASTX-H12.stp
FamilyOscillators
SeriesASTX-H12
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency10MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)4mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.037" (0.95mm)
Package / Case4-SMD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTX-H12-10.000MHZ-I25-T
Related LinksASTX-H12-10., ASTX-H12-10.000MHZ-I25-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTX-H12-10.000MHZ-I25-T Details Description
Related parts for ASTX-H12-10.000MHZ-I25-T
CAP CER 330PF 1KV X7R 1210 datasheet.pdf
RES 0.91 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 52KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W SPST M12 datasheet.pdf
Connector Socket 82 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf