Abracon Corporation ASTX-H12-10.000MHZ-T
ASTX-H12-10.000MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTX-H12-10.000MHZ-T
Brief Description
OSC TCXO 10.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASTX-H12-10.000MHZ-T.pdf
Availability of ASTX-H12-10.000MHZ-T
QUANTITY
ASTX-H12-10.000MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTX-H12-10.000MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASTX-H12-10.000MHZ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASTX-H12.pdfASTX-H12.stp
FamilyOscillators
SeriesASTX-H12
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency10MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-30°C ~ 75°C
Current - Supply (Max)4mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.037" (0.95mm)
Package / Case4-SMD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTX-H12-10.000MHZ-T
Related LinksASTX-H12-1, ASTX-H12-10.000MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTX-H12-10.000MHZ-T Details Description
Related parts for ASTX-H12-10.000MHZ-T
IC TXRX 3.3V RS485 LOWPWR 8-SOIC datasheet.pdf
IC TXRX BUS OCTAL 24-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 3.01 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
LED RGB CLEAR 0606 SMD datasheet.pdf
IC AMP/DRVR DIFF R-R 5V 8-MSOP datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG BLUE datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 35V 20% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.22UF RADIAL datasheet.pdf