Abracon Corporation ASTXR-13-26.000MHZ-509764
ASTXR-13-26.000MHZ-509764 picture photo
Mfg. Part Number
ASTXR-13-26.000MHZ-509764
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC TCXO 26.000MHZ CLIP SNWV SMD
Datasheet Download
ASTXR-13-26.000MHZ-509764.pdf
Availability of ASTXR-13-26.000MHZ-509764
QUANTITY
ASTXR-13-26.000MHZ-509764 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTXR-13-26.000MHZ-509764
Internal Part NumberEIS-ASTXR-13-26.000MHZ-509764
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASTXR
PackagingBulk
TypeTCXO
Frequency26MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply1.75 V ~ 2 V
Frequency Stability±500ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)1.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.081" L x 0.065" W (2.05mm x 1.65mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)2µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTXR-13-26.000MHZ-509764
Related LinksASTXR-13-26., ASTXR-13-26.000MHZ-509764 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTXR-13-26.000MHZ-509764 Details Description
Related parts for ASTXR-13-26.000MHZ-509764
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 18W datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 22POS datasheet.pdf
BOOK DATA LINEAR TECH 1995 VOL 4 datasheet.pdf
IC REG LDO 18V 0.1A SOT89 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 976 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
ANT DIR SECTOR H-PLANE 36" RPSMA datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 2W DO204AL datasheet.pdf
XCEDE HD 2W RGHT 4PVH 8C WK datasheet.pdf
SR BTS PC 10A 23 ASY C datasheet.pdf