Abracon Corporation ASTXR-13-26.000MHZ-509764
ASTXR-13-26.000MHZ-509764 picture photo
Mfg. Part Number
ASTXR-13-26.000MHZ-509764
Brief Description
OSC TCXO 26.000MHZ CLIP SNWV SMD
Datasheet Download
ASTXR-13-26.000MHZ-509764.pdf
Availability of ASTXR-13-26.000MHZ-509764
QUANTITY
ASTXR-13-26.000MHZ-509764 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTXR-13-26.000MHZ-509764
Internal Part NumberEIS-ASTXR-13-26.000MHZ-509764
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesASTXR
PackagingBulk
TypeTCXO
Frequency26MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply1.75 V ~ 2 V
Frequency Stability±500ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)1.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.081" L x 0.065" W (2.05mm x 1.65mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)2µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTXR-13-26.000MHZ-509764
Related LinksASTXR-13-26., ASTXR-13-26.000MHZ-509764 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTXR-13-26.000MHZ-509764 Details Description
Related parts for ASTXR-13-26.000MHZ-509764
FIXED IND 1.32UH 11.5A 4 MOHM datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 39K OHM 10SIP datasheet.pdf
CAP CER 5PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 104MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.9V 0.2A 5SSOP datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 16POS STR TIN datasheet.pdf
DC/DC CONVERT +/-15V 667MA THRU datasheet.pdf
HAND CRIMP TOOL datasheet.pdf
WIRE CRIMPER datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 5.08MM datasheet.pdf