Abracon Corporation ASV-3.6864MHZ-EJ-T
ASV-3.6864MHZ-EJ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASV-3.6864MHZ-EJ-T
Brief Description
OSC XO 3.6864MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASV-3.6864MHZ-EJ-T.pdf
Availability of ASV-3.6864MHZ-EJ-T
QUANTITY
ASV-3.6864MHZ-EJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASV-3.6864MHZ-EJ-T
Internal Part NumberEIS-ASV-3.6864MHZ-EJ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASV.pdfASV.stp
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyOscillators
SeriesASV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency3.6864MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)10mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.200" W (7.00mm x 5.08mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASV-3.6864MHZ-EJ-T
Related LinksASV-3.686, ASV-3.6864MHZ-EJ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASV-3.6864MHZ-EJ-T Details Description
Related parts for ASV-3.6864MHZ-EJ-T
IC REG LDO ADJ 125MA 8SOIC datasheet.pdf
RES MO 1W 36 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 50PSIS 1/4 NPT 5V 36" datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 10VOUT 50W datasheet.pdf
RJ45 SHIELDED LED 8 PORT datasheet.pdf
FAN 24VDC 92X25MM 2WR datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
CAP FILM 8UF 5% 900VDC RADIAL5 datasheet.pdf