Abracon Corporation ASV2-25.000MHZ-R-L1-T
ASV2-25.000MHZ-R-L1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASV2-25.000MHZ-R-L1-T
Brief Description
OSC XO 25.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASV2-25.000MHZ-R-L1-T.pdf
Availability of ASV2-25.000MHZ-R-L1-T
QUANTITY
ASV2-25.000MHZ-R-L1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASV2-25.000MHZ-R-L1-T
Internal Part NumberEIS-ASV2-25.000MHZ-R-L1-T
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASV2-25.000MHZ-R-L1-T
Related LinksASV2-25.00, ASV2-25.000MHZ-R-L1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASV2-25.000MHZ-R-L1-T Details Description
Related parts for ASV2-25.000MHZ-R-L1-T
IC REG LDO 2.85V/3.3V 10MLF datasheet.pdf
RES SMD 7.87 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 5V/ADJ 40MA 8SOIC datasheet.pdf
FILTER 1-PHASE GENERAL EMI 3A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
MODULE SOCKET PM3 28QFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
ACF 1.5MM X 50M 0.059"X165' datasheet.pdf