Abracon Corporation ASVMPC-106.250MHZ-T3
ASVMPC-106.250MHZ-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASVMPC-106.250MHZ-T3
Brief Description
OSC MEMS 106.25MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASVMPC-106.250MHZ-T3.pdf
Availability of ASVMPC-106.250MHZ-T3
QUANTITY
ASVMPC-106.250MHZ-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVMPC-106.250MHZ-T3
Internal Part NumberEIS-ASVMPC-106.250MHZ-T3
3D ModelASVMB.pdfASVMB.stp
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency106.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVMPC-106.250MHZ-T3
Related LinksASVMPC-106, ASVMPC-106.250MHZ-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVMPC-106.250MHZ-T3 Details Description
Related parts for ASVMPC-106.250MHZ-T3
TERM BLOCK HDR 36POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC MPU MPC85XX 1.5GHZ 783FCBGA datasheet.pdf
CAP CER 68PF 500V Y5T RADIAL datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.028" NYLON 7/8" datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 400VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 560 OHM 5% 12W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf