Abracon Corporation ASVMPC-12.352MHZ-LY-T3
ASVMPC-12.352MHZ-LY-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASVMPC-12.352MHZ-LY-T3
Brief Description
OSC MEMS 12.352MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASVMPC-12.352MHZ-LY-T3.pdf
Availability of ASVMPC-12.352MHZ-LY-T3
QUANTITY
ASVMPC-12.352MHZ-LY-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVMPC-12.352MHZ-LY-T3
Internal Part NumberEIS-ASVMPC-12.352MHZ-LY-T3
TypeMEMS (Silicon)
Frequency12.352MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVMPC-12.352MHZ-LY-T3
Related LinksASVMPC-12.3, ASVMPC-12.352MHZ-LY-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVMPC-12.352MHZ-LY-T3 Details Description
Related parts for ASVMPC-12.352MHZ-LY-T3
DIODE SCHOTTKY 80V 1A SMA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 4.5NS 44TQFP datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
TERM BLK SIDE ENTRY 21POS 5.08MM datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 56POS GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 0.56UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
RACK FRAME datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf