Abracon Corporation ASVMPC-13.000MHZ-LY-T3
ASVMPC-13.000MHZ-LY-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASVMPC-13.000MHZ-LY-T3
Brief Description
OSC MEMS 13.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASVMPC-13.000MHZ-LY-T3.pdf
Availability of ASVMPC-13.000MHZ-LY-T3
QUANTITY
ASVMPC-13.000MHZ-LY-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVMPC-13.000MHZ-LY-T3
Internal Part NumberEIS-ASVMPC-13.000MHZ-LY-T3
TypeMEMS (Silicon)
Frequency13MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVMPC-13.000MHZ-LY-T3
Related LinksASVMPC-13.0, ASVMPC-13.000MHZ-LY-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVMPC-13.000MHZ-LY-T3 Details Description
Related parts for ASVMPC-13.000MHZ-LY-T3
IC FPGA 158 I/O 240PQFP datasheet.pdf
LED GRN/RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
KIT EVAL EMULATOR datasheet.pdf
CONN HEADR 20POS DL R/A 15AU SMD datasheet.pdf
RES SMD 511K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm 32pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 103.902 OHM 0.6W 0.01% RAD datasheet.pdf
CERAMIC FILTER datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 10% 1000VDC datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf