Abracon Corporation ASVMPC-25.000MHZ-L
ASVMPC-25.000MHZ-L picture photo
Mfg. Part Number
ASVMPC-25.000MHZ-L
Brief Description
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASVMPC-25.000MHZ-L.pdf
Availability of ASVMPC-25.000MHZ-L
QUANTITY
ASVMPC-25.000MHZ-L Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVMPC-25.000MHZ-L
Internal Part NumberEIS-ASVMPC-25.000MHZ-L
3D ModelASVMB.pdfASVMB.stp
Standard Package50
SeriesPure Silicon™ ASVMP
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)95µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVMPC-25.000MHZ-L
Related LinksASVMPC-25, ASVMPC-25.000MHZ-L Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVMPC-25.000MHZ-L Details Description
Related parts for ASVMPC-25.000MHZ-L
BATT PACK EXT 48V 2U W/CABLE datasheet.pdf
IC FPGA 158 I/O 240PQFP datasheet.pdf
CARD SRAM HYDRA XTREME 512K datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
RING PERMA SEAL SC-201-38 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS SKT datasheet.pdf
COVERING HOOD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 53POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
350 TB SOCKET RA datasheet.pdf
IC SERIAL CBRAM 128KB 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf