Abracon Corporation ASVMPLV-148.500MHZ-LR-T
ASVMPLV-148.500MHZ-LR-T picture photo
Mfg. Part Number
ASVMPLV-148.500MHZ-LR-T
Brief Description
OSC MEMS 148.5MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASVMPLV-148.500MHZ-LR-T.pdf
Availability of ASVMPLV-148.500MHZ-LR-T
QUANTITY
ASVMPLV-148.500MHZ-LR-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVMPLV-148.500MHZ-LR-T
Internal Part NumberEIS-ASVMPLV-148.500MHZ-LR-T
3D ModelASVMB.pdfASVMB.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency148.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVMPLV-148.500MHZ-LR-T
Related LinksASVMPLV-148, ASVMPLV-148.500MHZ-LR-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVMPLV-148.500MHZ-LR-T Details Description
Related parts for ASVMPLV-148.500MHZ-LR-T
IC REG CTRLR PWM CM 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 400V 2.4A TO277A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 25A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CABLE FIBER OPTIC 5M datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf