Vishay/Dale RLR07C34R0FRRSL
RLR07C34R0FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C34R0FRRSL
Brief Description
RES 34 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C34R0FRRSL.pdf
Availability of RLR07C34R0FRRSL
QUANTITY
RLR07C34R0FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C34R0FRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C34R0FRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C34R0FRRSL
Related LinksRLR07C3, RLR07C34R0FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C34R0FRRSL Details Description
Related parts for RLR07C34R0FRRSL
IC DAC QUAD LP 12BIT 20-SSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.1A SC82AB datasheet.pdf
CAP CER 390PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
PROGRAMMER KIT FOR AEAT-6600-T16 datasheet.pdf
CH20M BUS-PROFIL TS35X15/1000 datasheet.pdf
DIODE 0.5A 1700V 300NS DO-204AL datasheet.pdf
B/A REELED SRST HDR ASSY, SN datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 4 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf