Abracon Corporation ASVTX-09-13.000MHZ-T
ASVTX-09-13.000MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASVTX-09-13.000MHZ-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 13.000MHZ CL SNWV SMD
Datasheet Download
ASVTX-09-13.000MHZ-T.pdf
Availability of ASVTX-09-13.000MHZ-T
QUANTITY
ASVTX-09-13.000MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVTX-09-13.000MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASVTX-09-13.000MHZ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASVTX-09.pdfASVTX-09.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASVTX-09
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency13MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-30°C ~ 75°C
Current - Supply (Max)1.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.059" (1.50mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVTX-09-13.000MHZ-T
Related LinksASVTX-09-1, ASVTX-09-13.000MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVTX-09-13.000MHZ-T Details Description
Related parts for ASVTX-09-13.000MHZ-T
RES SMD 118K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 1.96M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 1 OHM 50W 5% TO220 datasheet.pdf
IC SINGLE-CHIP RF XCVR 48-LQFP datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 2" 0.50MM 23POS datasheet.pdf
RES 0.75 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
IC RLDRAM 288MBIT 2.5NS UBGA datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 3W datasheet.pdf