Abracon Corporation ASVTX-11-A-20.000MHZ-T
ASVTX-11-A-20.000MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASVTX-11-A-20.000MHZ-T
Brief Description
OSC VCTCXO 20.000MHZ CL SNWV SMD
Datasheet Download
ASVTX-11-A-20.000MHZ-T.pdf
Availability of ASVTX-11-A-20.000MHZ-T
QUANTITY
ASVTX-11-A-20.000MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVTX-11-A-20.000MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASVTX-11-A-20.000MHZ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelAS(V)TX-11.pdfAS(V)TX-11.stp
FamilyOscillators
SeriesASVTX-11
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency20MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-30°C ~ 75°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVTX-11-A-20.000MHZ-T
Related LinksASVTX-11-A-, ASVTX-11-A-20.000MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVTX-11-A-20.000MHZ-T Details Description
Related parts for ASVTX-11-A-20.000MHZ-T
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 600MW datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
PROGBL CONV DC-DC 7A OUT SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 158A ISOPLUS227 datasheet.pdf
CONN PIN RCPT 24-20AWG CRIMP datasheet.pdf
RES 1.21 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT .4VA 28V datasheet.pdf