Abracon Corporation ASVV-16.384MHZ-C25-N102-T
ASVV-16.384MHZ-C25-N102-T picture photo
Mfg. Part Number
ASVV-16.384MHZ-C25-N102-T
Brief Description
OSC VCXO 16.384MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
ASVV-16.384MHZ-C25-N102-T.pdf
Availability of ASVV-16.384MHZ-C25-N102-T
QUANTITY
ASVV-16.384MHZ-C25-N102-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVV-16.384MHZ-C25-N102-T
Internal Part NumberEIS-ASVV-16.384MHZ-C25-N102-T
TypeVCXO
Frequency16.384MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)8mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVV-16.384MHZ-C25-N102-T
Related LinksASVV-16.384M, ASVV-16.384MHZ-C25-N102-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVV-16.384MHZ-C25-N102-T Details Description
Related parts for ASVV-16.384MHZ-C25-N102-T
CAP CER 8.2PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 590 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS PIN datasheet.pdf
SGE-225-4-0160 00500M SFTY EDGE datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf