Abracon Corporation ASVV-77.760MHZ-L50-N102-T
ASVV-77.760MHZ-L50-N102-T picture photo
Mfg. Part Number
ASVV-77.760MHZ-L50-N102-T
Brief Description
OSC VCXO 77.76MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
ASVV-77.760MHZ-L50-N102-T.pdf
Availability of ASVV-77.760MHZ-L50-N102-T
QUANTITY
ASVV-77.760MHZ-L50-N102-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVV-77.760MHZ-L50-N102-T
Internal Part NumberEIS-ASVV-77.760MHZ-L50-N102-T
TypeVCXO
Frequency77.76MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVV-77.760MHZ-L50-N102-T
Related LinksASVV-77.760M, ASVV-77.760MHZ-L50-N102-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVV-77.760MHZ-L50-N102-T Details Description
Related parts for ASVV-77.760MHZ-L50-N102-T
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS VERT .100 15AU datasheet.pdf
IC POT DUAL 32TAP 20-QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
VARISTOR 32V 2KA DISC 20MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 7.5A 125V datasheet.pdf