ASSMANN WSW Components AT-K-26-8-B/100
AT-K-26-8-B/100 picture photo
Mfg. Part Number
AT-K-26-8-B/100
Brief Description
CABLE MOD FLAT 8COND BLACK 100'
Datasheet Download
AT-K-26-8-B/100.pdf
Availability of AT-K-26-8-B/100
QUANTITY
AT-K-26-8-B/100 Order Process
Ship out your order
Specifications of AT-K-26-8-B/100
Internal Part NumberEIS-AT-K-26-8-B/100
Cable TypeStraight
Number of Conductors8
Length - Coil Retracted-
Length - Coil Extended-
Length100' (30.5m)
Jacket ColorBlack
Wire Gauge26 AWG
Conductor Strand7/0.0063"
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Cable Width0.346" (8.80mm)
Cable Height0.097" (2.46mm)
Operating Temperature-
Voltage30V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT-K-26-8-B/100
Related LinksAT-K-26, AT-K-26-8-B/100 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
AT-K-26-8-B/100 Details Description
Related parts for AT-K-26-8-B/100
RELAY SSR PHASE TYPE 24VDC SIP datasheet.pdf
CAP CER 100PF 150V 0606 datasheet.pdf
CAP CER 5.2PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
IC DAC 16BIT I2C/SRL 16TSSOP datasheet.pdf
IC BUFFER/LINE DVR 3ST 8VSSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 200V 1.5W DO204AL datasheet.pdf