ASSMANN WSW Components AT-K-26-8-W/1000
AT-K-26-8-W/1000 picture photo
Mfg. Part Number
AT-K-26-8-W/1000
Brief Description
CABLE MOD FLAT 8COND WHITE 1000'
Datasheet Download
AT-K-26-8-W/1000.pdf
Availability of AT-K-26-8-W/1000
QUANTITY
AT-K-26-8-W/1000 Order Process
Ship out your order
Specifications of AT-K-26-8-W/1000
Internal Part NumberEIS-AT-K-26-8-W/1000
Cable TypeStraight
Number of Conductors8
Length - Coil Retracted-
Length - Coil Extended-
Length1000' (304.8m)
Jacket ColorWhite
Wire Gauge26 AWG
Conductor Strand7/0.0063"
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Cable Width0.346" (8.80mm)
Cable Height0.097" (2.46mm)
Operating Temperature-
Voltage30V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT-K-26-8-W/1000
Related LinksAT-K-26-, AT-K-26-8-W/1000 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
AT-K-26-8-W/1000 Details Description
Related parts for AT-K-26-8-W/1000
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
REG +3.3V TO 5.2V 2.5A BB HORZ datasheet.pdf
SURGE SUPP 66V BIDIR 8-SOIC datasheet.pdf
IC CTRLR BUCK CPU 4/5/6PH 48LQFP datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 90POS .050" SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CBL BNC ST PLUG-PLG BEL 8218 36" datasheet.pdf
BRIDGE TERM BLOCK 2POS datasheet.pdf
DUAL GANG JUNCTION BOX datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 18POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
TV 15C 14#20 1#16 SKT RECP datasheet.pdf
220UF 100V 18X38MM 85C 15000H datasheet.pdf