ASSMANN WSW Components AT-K-S-26-6-S/7
AT-K-S-26-6-S/7 picture photo
Mfg. Part Number
AT-K-S-26-6-S/7
Manufacturer
Product Category
Modular - Flat Cable
Brief Description
CABLE MOD FLAT 6COND SILVER 7'
Datasheet Download
AT-K-S-26-6-S/7.pdf
Availability of AT-K-S-26-6-S/7
QUANTITY
AT-K-S-26-6-S/7 Order Process
Ship out your order
Specifications of AT-K-S-26-6-S/7
Internal Part NumberEIS-AT-K-S-26-6-S/7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Cables, Wires
FamilyModular - Flat Cable
Series-
PackagingBulk
Cable TypeStraight
Number of Conductors6
Length - Coil Retracted-
Length - Coil Extended-
Length7' (2.13m)
Jacket ColorSilver
Wire Gauge26 AWG
Conductor Strand7/0.0063"
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Cable Width0.267" (6.80mm)
Cable Height0.097" (2.46mm)
Coil Diameter-
ShieldingUnshielded
Operating Temperature-
Voltage-
Current-
Conductor MaterialCopper, Bare
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT-K-S-26-6-S/7
Related LinksAT-K-S-, AT-K-S-26-6-S/7 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
AT-K-S-26-6-S/7 Details Description
Related parts for AT-K-S-26-6-S/7
IC POWER FACTOR CORRECTOR 8-SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.062UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
DIODE 6A 600V SGL BRIDGE 4SIP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 169K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 931K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 24.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
PMI CAP YELLOW STOVEPIPE TRANSP datasheet.pdf
FIXED IND 36NH 540MA 431 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS PNL MNT PIN datasheet.pdf