ASSMANN WSW Components AT-K-S-26-8-S/25
AT-K-S-26-8-S/25 picture photo
Mfg. Part Number
AT-K-S-26-8-S/25
Manufacturer
Product Category
Modular - Flat Cable
Brief Description
CABLE MOD FLAT 8COND SILVER 25'
Datasheet Download
AT-K-S-26-8-S/25.pdf
Availability of AT-K-S-26-8-S/25
QUANTITY
AT-K-S-26-8-S/25 Order Process
Ship out your order
Specifications of AT-K-S-26-8-S/25
Internal Part NumberEIS-AT-K-S-26-8-S/25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Cables, Wires
FamilyModular - Flat Cable
Series-
PackagingBulk
Cable TypeStraight
Number of Conductors8
Length - Coil Retracted-
Length - Coil Extended-
Length25.0' (7.62m)
Jacket ColorSilver
Wire Gauge26 AWG
Conductor Strand7/0.0063"
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Cable Width0.346" (8.80mm)
Cable Height0.097" (2.46mm)
Coil Diameter-
ShieldingUnshielded
Operating Temperature-
Voltage-
Current-
Conductor MaterialCopper, Bare
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT-K-S-26-8-S/25
Related LinksAT-K-S-2, AT-K-S-26-8-S/25 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
AT-K-S-26-8-S/25 Details Description
Related parts for AT-K-S-26-8-S/25
OPTOISO 3.75KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 20SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS .100" STACKER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
EMULATOR ADAPTER CARD PCI SPI525 datasheet.pdf
CONN HDR 31POS 2MM SMD R/A datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 1.5A 120 MOHM TH datasheet.pdf