Atmel AT17LV002-10TQI
AT17LV002-10TQI picture photo
Mfg. Part Number
AT17LV002-10TQI
Brief Description
IC SRL CONFIG EEPROM 2M 44TQFP
Datasheet Download
AT17LV002-10TQI.pdf
Availability of AT17LV002-10TQI
QUANTITY
AT17LV002-10TQI Order Process
Ship out your order
Specifications of AT17LV002-10TQI
Internal Part NumberEIS-AT17LV002-10TQI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Series-
PackagingTray
Programmable TypeSerial EEPROM
Memory Size2Mb
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V, 4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case44-TQFP
Supplier Device Package44-TQFP (10x10)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT17LV002-10TQI
Related LinksAT17LV0, AT17LV002-10TQI Datasheet, Atmel Distributor
AT17LV002-10TQI Details Description
Related parts for AT17LV002-10TQI
Connector Header, Bottom Entry 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC MOTION CTRLR GP LP 40-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 1.6A 240 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
DISPLAY 660NM RED 3DIG 0.56" TH datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
PATCH CORD CAT5E BLUE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS WALL MNT SKT datasheet.pdf