Atmel ATF1504AS-7AX100
ATF1504AS-7AX100 picture photo
Mfg. Part Number
ATF1504AS-7AX100
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 64MC 7.5NS 100TQFP
Datasheet Download
ATF1504AS-7AX100.pdf
Availability of ATF1504AS-7AX100
QUANTITY
ATF1504AS-7AX100 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATF1504AS-7AX100
Internal Part NumberEIS-ATF1504AS-7AX100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesATF15xx
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable (min 10K program/erase cycles)
Delay Time tpd(1) Max7.5ns
Voltage Supply - Internal4.75 V ~ 5.25 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells64
Number of Gates-
Number of I/O64
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-TQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATF1504AS-7AX100
Related LinksATF1504A, ATF1504AS-7AX100 Datasheet, Atmel Distributor
ATF1504AS-7AX100 Details Description
Related parts for ATF1504AS-7AX100
KNOB FOR 25/50W RHEOSTAT datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS .100 DL datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 20-24 AWG Crimp datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 909 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 18.5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RACK SOLID SURFACE COVER datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
DISPLAY 0.3" 2DIGIT GREEN CA SMD datasheet.pdf
CONN FEMALE M12X1 ANGLE datasheet.pdf
FILTER EMI 100PF 250V RADIAL datasheet.pdf