Atmel ATF1508AS-15QC100
ATF1508AS-15QC100 picture photo
Mfg. Part Number
ATF1508AS-15QC100
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 128MC 15NS 100QFP
Datasheet Download
ATF1508AS-15QC100.pdf
Availability of ATF1508AS-15QC100
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ATF1508AS-15QC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATF1508AS-15QC100
Internal Part NumberEIS-ATF1508AS-15QC100
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package66
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesATF15xx
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable (min 10K program/erase cycles)
Delay Time tpd(1) Max15.0ns
Voltage Supply - Internal4.75 V ~ 5.25 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells128
Number of Gates-
Number of I/O80
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-BQFP
Supplier Device Package100-PQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATF1508AS-15QC100
Related LinksATF1508A, ATF1508AS-15QC100 Datasheet, Atmel Distributor
ATF1508AS-15QC100 Details Description
Related parts for ATF1508AS-15QC100
RES SMD 0.00375OHM 5% 1/2W LBEND datasheet.pdf
CAP CER 0.30PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
RES 4.3 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 5100PF 100V 1% BP 1825 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 61POS SCKT datasheet.pdf
RES 76.8K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 9W 10% AXIAL datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC VERT GRN 21CK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT PIN datasheet.pdf