Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-01D-150-C3-R0
ATS-01D-150-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-01D-150-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-01D-150-C3-R0.pdf
Availability of ATS-01D-150-C3-R0
QUANTITY
ATS-01D-150-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-01D-150-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-01D-150-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.95°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-01D-150-C3-R0
Related LinksATS-01D-, ATS-01D-150-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-01D-150-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-01D-150-C3-R0
RES SMD 1.82K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
KIT DEV MASTER USB QS SERIES datasheet.pdf
CONN EDGECARD 210PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 WW datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR .7W MONO 8MSOP datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 200KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
IC DGTL POT 256POS 100K 20TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
RES 10.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf