Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-02F-15-C1-R0
ATS-02F-15-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-02F-15-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-02F-15-C1-R0.pdf
Availability of ATS-02F-15-C1-R0
QUANTITY
ATS-02F-15-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-02F-15-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-02F-15-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.42°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-02F-15-C1-R0
Related LinksATS-02F-, ATS-02F-15-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-02F-15-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-02F-15-C1-R0
RES SMD 4.22KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 178 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
26P MTA100 CONN ASSY GRN datasheet.pdf
TRIMMER 2M OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
IC CONTACTLESS READER 32HVQFN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 16A 125V datasheet.pdf
MOD-JACK RJ45 10P8C SHD LP HDT datasheet.pdf
850UF 450V 64X143 85C ST datasheet.pdf