EPCOS (TDK) B32620A3473J189
B32620A3473J189 picture photo
Mfg. Part Number
B32620A3473J189
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.047UF 5% 250VDC RAD
Datasheet Download
B32620A3473J189.pdf
Availability of B32620A3473J189
QUANTITY
B32620A3473J189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32620A3473J189
Internal Part NumberEIS-B32620A3473J189
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
Standard Package5,600
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32620
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC140V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.413" (10.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationsHigh Pulse, DV/DT
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32620A3473J189
Related LinksB32620A, B32620A3473J189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32620A3473J189 Details Description
Related parts for B32620A3473J189
RES SMD 604 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPT W/WIRE LEADS datasheet.pdf
IC REG LDO 9V 0.5A TO220AB datasheet.pdf
CONN HDR 2MM R/A W/SCREW 10POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
PD SURFACE CONDITION DISC A CRS datasheet.pdf
DIODE ZENER 28V 500MW SOD123 datasheet.pdf
RES SMD 1.96K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT PIN M8 datasheet.pdf
Virtex⑩-E 1.8 V FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf