Vishay/Dale RNC60H1432FSRSL
RNC60H1432FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H1432FSRSL
Brief Description
RES 14.3K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H1432FSRSL.pdf
Availability of RNC60H1432FSRSL
QUANTITY
RNC60H1432FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H1432FSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC60H1432FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H1432FSRSL
Related LinksRNC60H1, RNC60H1432FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H1432FSRSL Details Description
Related parts for RNC60H1432FSRSL
IC TXRX RS-232 W/SHTDWN 28SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC BROADCAST RAD FRONT-END 48QFN datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR CS43L22 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 180MHZ RRO 10MSOP datasheet.pdf
RES 1.24M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 50COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 5.08MM datasheet.pdf