Panasonic Electronic Components ERJ-T14J181U
ERJ-T14J181U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-T14J181U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 180 OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-T14J181U.pdf
Availability of ERJ-T14J181U
QUANTITY
ERJ-T14J181U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-T14J181U
Internal Part NumberEIS-ERJ-T14J181U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-T14J181U
Related LinksERJ-T1, ERJ-T14J181U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-T14J181U Details Description
Related parts for ERJ-T14J181U
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 5MM datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 17VC SMB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 11.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MLH ALL METAL PRESS SENSE -ATF datasheet.pdf
L37-3F 0.3MM FOR LXK8-PWXX-0008 datasheet.pdf
MICRO 25 M 48" YEL JACKP datasheet.pdf