Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-02G-47-C3-R0
ATS-02G-47-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-02G-47-C3-R0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Heat Sinks
Brief Description
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-02G-47-C3-R0.pdf
Availability of ATS-02G-47-C3-R0
QUANTITY
ATS-02G-47-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-02G-47-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-02G-47-C3-R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileHow to Install Push Pin Heat Sinks
Design ResourcespushPIN™ Selector Tool
Featured ProductATS - pushPIN™ Heat-sinks
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Heat Sinks
SeriespushPIN™
TypeTop Mount
Package CooledAssorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...)
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.58°C/W @ 100 LFM
Thermal Resistance @ Natural-
MaterialAluminum
Material FinishBlue Anodized
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-02G-47-C3-R0
Related LinksATS-02G-, ATS-02G-47-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-02G-47-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-02G-47-C3-R0
IDC CABLE - CCE34G/AE34M/X datasheet.pdf
RES SMD 191K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 32POS GOLD PCB datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 375MA 2.6 OHM datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf