Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-02H-165-C3-R0
ATS-02H-165-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-02H-165-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-02H-165-C3-R0.pdf
Availability of ATS-02H-165-C3-R0
QUANTITY
ATS-02H-165-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-02H-165-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-02H-165-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow18.63°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-02H-165-C3-R0
Related LinksATS-02H-, ATS-02H-165-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-02H-165-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-02H-165-C3-R0
EMITTER IR 940NM 100MA 1206 datasheet.pdf
RES SMD 15.8 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LM49721 datasheet.pdf
RES 267K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 120 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.65 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 256MBIT 100NS 64FBGA datasheet.pdf
RES 1.28K OHM 0.3W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN PC CARD datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 17POS JAM NUT M-F datasheet.pdf