Vishay/BCcomponents MAL215727151E3
MAL215727151E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL215727151E3
Brief Description
150UF 450V 25X40MM 85C 5000H
Datasheet Download
MAL215727151E3.pdf
Availability of MAL215727151E3
QUANTITY
MAL215727151E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL215727151E3
Internal Part NumberEIS-MAL215727151E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL215727151E3
Related LinksMAL2157, MAL215727151E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL215727151E3 Details Description
Related parts for MAL215727151E3
IC SWITCH OCTAL SPST 24SOIC datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 500V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 174 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.2 OHM 1% 30W datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 14SKT SLD CUP datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 2.5V 200W datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 68UF 30V AXIAL datasheet.pdf