Vishay/Dale RLR07C2052FSRSL
RLR07C2052FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C2052FSRSL
Brief Description
RES 20.5K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C2052FSRSL.pdf
Availability of RLR07C2052FSRSL
QUANTITY
RLR07C2052FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C2052FSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C2052FSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C2052FSRSL
Related LinksRLR07C2, RLR07C2052FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C2052FSRSL Details Description
Related parts for RLR07C2052FSRSL
FUSE MIDGET 2.5A 250V TIME-DELAY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RGB BUILT-IN AMP PNP OUTPUT TYP datasheet.pdf
BUZZER 48-120VAC/DC 2.9KHZ PANEL datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 2X1 42QFN datasheet.pdf
CONN HEADER BP 240POS 16COL GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
FUSE 2 A F PIGTAIL 6.3X32 datasheet.pdf
IC FLASH 1GBIT datasheet.pdf
CAP FILM 1.2UF 10% 310VAC RADIAL datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:3 40MHZ datasheet.pdf