Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-04A-82-C1-R0
ATS-04A-82-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-04A-82-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-04A-82-C1-R0.pdf
Availability of ATS-04A-82-C1-R0
QUANTITY
ATS-04A-82-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-04A-82-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-04A-82-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.74°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-04A-82-C1-R0
Related LinksATS-04A-, ATS-04A-82-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-04A-82-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-04A-82-C1-R0
MEMORY CARD FLASH 34GB datasheet.pdf
IC GATE OR 1CH 2-INP 5-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 82PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
REFERENCE DESIGN FOR CS4412A datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
RES 93.1K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 953K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125" datasheet.pdf