Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-04H-30-C2-R0
ATS-04H-30-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-04H-30-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-04H-30-C2-R0.pdf
Availability of ATS-04H-30-C2-R0
QUANTITY
ATS-04H-30-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-04H-30-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-04H-30-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.31°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-04H-30-C2-R0
Related LinksATS-04H-, ATS-04H-30-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-04H-30-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-04H-30-C2-R0
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 SQ WW datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP MICA 22PF 2% 100V 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN HEADER VERT DUAL GOLD 6CKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf