Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-06A-50-C3-R0
ATS-06A-50-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-06A-50-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-06A-50-C3-R0.pdf
Availability of ATS-06A-50-C3-R0
QUANTITY
ATS-06A-50-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-06A-50-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-06A-50-C3-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow19.22°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-06A-50-C3-R0
Related LinksATS-06A-, ATS-06A-50-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-06A-50-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-06A-50-C3-R0
TERM BLOCK HDR 28POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
CONN SMA JACK 50 OHM EDGE MNT datasheet.pdf
IC LATCH OCT TRANSP 3ST 20-SOIC datasheet.pdf
RES 0.01 OHM 3W 1% RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 24VIN 28VOUT datasheet.pdf
RES SMD 8.45KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONTROL POWER SS OUT 100-240V datasheet.pdf
LED SPACER 5MM T-1-3/4 BLK 26MM datasheet.pdf
AV(FS-T) SWITCHES datasheet.pdf
TVS DIODE 376VWM 602VC DO-214AA datasheet.pdf
OCEAN SIDE FEED APPLICATOR datasheet.pdf
CAP FILM 680PF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf