Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-06F-13-C3-R0
ATS-06F-13-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-06F-13-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-06F-13-C3-R0.pdf
Availability of ATS-06F-13-C3-R0
QUANTITY
ATS-06F-13-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-06F-13-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-06F-13-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow13.78°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-06F-13-C3-R0
Related LinksATS-06F-, ATS-06F-13-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-06F-13-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-06F-13-C3-R0
TRANS PNP 50V 1A TO-92NL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 7.5A TO247-3 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 620K OHM 2012 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS R/A GOLD T/H datasheet.pdf
RES 68K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG DIN 32POS VERT GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 100MA 13 OHM SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf