Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-06G-150-C3-R0
ATS-06G-150-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-06G-150-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-06G-150-C3-R0.pdf
Availability of ATS-06G-150-C3-R0
QUANTITY
ATS-06G-150-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-06G-150-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-06G-150-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.95°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-06G-150-C3-R0
Related LinksATS-06G-, ATS-06G-150-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-06G-150-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-06G-150-C3-R0
OSC 3.3V PROG TTL PWRDN 100PPM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 120TQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 7.5MM datasheet.pdf
PAC-CJ1W-RV24-V0 CBL ASSY datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
IC REG BUCK LDO 40TQFN datasheet.pdf
IC USB PORT POWER CTRLR datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf