Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-07B-50-C2-R0
ATS-07B-50-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-07B-50-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-07B-50-C2-R0.pdf
Availability of ATS-07B-50-C2-R0
QUANTITY
ATS-07B-50-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-07B-50-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-07B-50-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow19.03°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-07B-50-C2-R0
Related LinksATS-07B-, ATS-07B-50-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-07B-50-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-07B-50-C2-R0
INDUCT ARRAY 2 COIL 24.79UH SMD datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 144KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
SW LIMT SPDT 10A TOP ROL PLNGR datasheet.pdf
RES SMD 56.2K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
BUTTON FOR SWES AND INDICATORS datasheet.pdf
RES SMD 309 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRANSISTOR RF POWER 270W ACC-6L datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 5.2VOUT 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 511K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SEATING TL ASSY, STD 5 PAIR datasheet.pdf
220UF 450V 35X80MM 105C 5000H datasheet.pdf