Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-07G-20-C2-R0
ATS-07G-20-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-07G-20-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-07G-20-C2-R0.pdf
Availability of ATS-07G-20-C2-R0
QUANTITY
ATS-07G-20-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-07G-20-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-07G-20-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.14°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-07G-20-C2-R0
Related LinksATS-07G-, ATS-07G-20-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-07G-20-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-07G-20-C2-R0
IDC CABLE - MKC40K/MC40F/MCS40K datasheet.pdf
REG SW -9V .6A VERT datasheet.pdf
RES SMD 16.5K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC REG BOOST SEPIC ADJ SC70-6 datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8TDFN datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPST 11A QC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125" datasheet.pdf
RES SMD 22.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf